Radość

Autor: valeria s, Gatunek: Poezja, Dodano: 08 września 2018, 22:14:40

 

 

 

Chciałabym stokrotką być

w białym płatku pielęgnowaną

jak w edenie

 

Choć teraz zranię się i robię gwiazdy na trawie,

kocham więcej

to samo głębokie pragnienie.

 



Komentarze (49)

  • I- być w szczególe, (czystym i lekkim, skoro w edenie)
    pielęgnowaną? uprawianą, w szczególe

    Nie ma tym, nic szczególnego, że teraz? wypowiadając to pragnienie, zranię się

    zranię się i robię gwiazdy na trawie
    (robię gwiazdy na trawie i zranię się)
    Być gwiazdą zaranną
    Wypielęgnowaną w białym (szczególe)

    Szczegół
    Nic szczególnego że
    ukryty? szczegół



  • Mniej więcej taka konstrukcja w warstwach sensów.

  • dziękuję za komplementowanie Beatko:)

  • Beatko, przyjęło do wiadomości, komplementarnie.
    Chyba pierwszy twój wiersz, który mnie zastanowił.

  • bo to jest mój wiersz pisany pod natchnieniem wyobrażenia sobie ogrodu zanim pojawili się ludzie. chciałam sobie go wyobrazić.

  • nie jesteś Beatką a kim?

  • Beatka wyczuła natchnienie
    Waleriana...

    • julka d
    • 10 września 2018, 07:33:48

    val, ja nic nie kumam z tego tekstu.

    najpierw tytuł - radość z czego? z czym ją powiązać w tekście?
    kochasz pragnienie? i dlaczego ono jest głębokie?
    zraniona robisz gwiazdy? tylko gdy?
    kto pielęgnował stokrotki w edenie, kiedy nie było człowieka?

  • To tylko impresja z robienia gwiazdy na trawie z powodu radości :)

  • Wiesz po przemyśleniach, mam nadzieję, że się bardzo wszystkim spodoba, zwłaszcza Dominikowi chciałabym, żeby się spodobał.:) ewentualnie mogę zmienić tytuł na Ewę, jak kto woli. Jeżeli ktoś nie wie kto pielęgnował ogród w Edenie, to sobie sięgnijcie do źródła:)


    Radość



    Chciałabym stokrotką być

    w białym pielęgnowaną płatku

    jak w edenie



    Choć teraz zranię się, robię gwiazdy na trawie,

    kocham więcej

    to samo głębokie pragnienie.


  • To jest dobry wiersz i niedobry:)

  • :) nostalgiczny może być dla Ciebie:)

  • raczej ze względu na Szczegół
    ale to jest najlepszy wiersz z tego powodu,
    melancholia.

  • trochę jak melanż,
    żart, ale nominowałabym na wiersz tygodnia. :)

  • dziękuję, też mi się podoba, lubię takie międzywierszowe tematy:)

  • To ważne, żeby Autor był zadowolony albo przynajmniej...

  • NWK:)

  • Coś tu jest z Plath,
    Poważnie, uważam, najlepszy wiersz od dawna, i gratuluję.

  • .

  • Nie chce pisać o swoim wierszu, ale myśle, ze można go różnie interpretować. Gdyby ludzie nie zgrzeszyli i tak by sie to wydarzyło.:)

    • julka d
    • 11 września 2018, 15:50:38

    ale jajka. wygląda, jakbyście rozmawiały o dwóch różnych tekstach. val - że radość, z tej radości, nie wiadomo czym spowodowanej, val zwyczajnie robi przerzut bokiem na rękach tzw. gwiazdę i się przy tym rani, bo pewnie robi to nieudolnie, Beata widzi melancholię i Gwiazdę Zaranną.
    ja mam szukać kto pielęgnował eden przed pojawieniem się człowieka. val, nie bądź taka, rzuć linkiem do źródła.
    na koniec: Gdyby ludzie nie zgrzeszyli i tak by sie to wydarzyło.:)
    i co z tą Ewą?
    no jajka.

  • Zwykła radość ze zbudowania
    sensownej figury retorycznej.

    • julka d
    • 11 września 2018, 16:22:31

    Strasznie to śmieszne jest. A o radość patalam autorkę i odpowiedziała mi. Inaczej.

    • julka d
    • 11 września 2018, 16:24:26

    Gwiazda niekoniecznie jest figura retoryczna.

  • Zwykła radość z ujrzenia figury retorycznej. W takim razie :)

    • julka d
    • 11 września 2018, 16:34:56

    Ale ja o tekscie chociaz fajnie ze sie cieszysz. No bo chyba nie wynika z tekstu radisc autorki z powodu o ktorym piszesz. Musze spadac:-)

  • Julia, masz nowy telefon?


  • Szczegół
    Nic szczególnego że
    ukryty? szczegół

    Szczegół plus być może afirmacja, w każdym razie na pewno konsekwentnie poprowadzone słowo szczegół, dość łatwe w odczycie(zbudowanych metafor)




  • Chciałabym stokrotką być

    w białym płatku

  • tak, fajny szczegół

  • ja tu niekoniecznie mogę się zranić, mogę, mogę nie, może kiedyś. niewiadomo co pomyślała sobie Ewa:)

    • julka d
    • 11 września 2018, 17:46:13

    val, ble ble ble. sama nie wiesz co ci się napisało.


    Beato, jesteś fantastyczna:)

  • to Ty nie rozumiesz mojego wiersza.

    • julka d
    • 11 września 2018, 17:55:29

    z twoich opowieści wygląda, że ty też nie.

  • ja czuję tylko co chcę przedstawić.

    • julka d
    • 11 września 2018, 18:03:38

    ament

  • tak

  • Beatko, co chciałabyś zmienić?

  • Chcę więcej tak dobrych wierszy.:)

  • dziękuję:)

  • Ty Julio zrób sobie agroturystykę, to do Ciebie przyjedziemy.

  • Valerio, to do poczytania.

  • Okrutnie mi się podoba.

  • tak, mam co czytać, nową książkę, którą miałam w zeszłym tygodniu poczytać.

  • pozdrowionka

  • tylko nie pozdrowionka, nie pod wierszem.

  • Tak skupiam się

    • julka d
    • 12 września 2018, 08:38:27

    val, są prostsze sposoby żeby się spotkać, jeśli się chce. poza tym ja już mam pomysł na swoje życie.
    zajmij się swoim, bo jesteś w desperacji. dorabiasz dziewczynom penisy, widzisz cechy przypisywane bogu int.znajomym, błagasz o litość i żebrzesz o.

    życzę wszystkiego dobrego :)

  • Przepraszam. Czasem spotykam sie z poetkami i poetami nawet w ich domach, jeżeli zaprosza. Fajnie sie porozmawiać o poezji.